ZenMate, Google Chrome tarayıcınız için ücretsiz kullanabileceğiniz bir VPN uygulamasıdır.

VPN programlarının genelinin ücretli olması ve sistem kaynaklarını tüketmesine iyi bir alternatif olarak bu ufak eklentiyi kurarak rahat bir şekilde VPN hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Eklenti sayesinde kimliğinizi gizleyerek internet üzerinde dolaşabilirsiniz. Ayrıca engelli sitelere giriş için de kullanabileceğiniz ZenMate istediğiniz zaman kapatılabilen bir özelliğe sahiptir.

zenmate

zenmate

Tarayıcı üzerinden tek bir tıklama ile aktif hale getirdiğiniz zaman bağlantınızın tamamı değil yalnızca tarayıcınızın erişimi üzerinde aktif olur.

Kullanmak istemediğiniz durumlarda kapatarak gezintinize kendi IP adresiniz üzerinden devam edebilirsiniz.

ZenMate Nasıl Yüklenir?

Eklentiyi Chrome Web Mağazası üzerinden ücretsiz olarak indirip basit bir şekilde kurabilirsiniz.

zenmate crome

zenmate crome

Yükleme işleminiz bittiği zaman tarayıcınızın sağ tarafında eklentiye ait ufak bir ikon yer alır. İkona tıklayarak bağlanmak istediğiniz ülkeyi seçerek aktif hale getirmeniz yeterlidir.

ZenMate kullanmak istemediğiniz durumlarda ya da bağlantı sorunları yaşadığınız durumlarda yine aynı yerden eklentinin ayarlarına erişebilirsiniz.

Uygulamanın yalnızca tarayıcı içinde aktif olduğunu unutmayın. Diğer internet erişimine ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar ya da farklı tarayıcılar için farklı VPN araçları kullanmalısınız.