Özellikle son yıllarda hızla ve sürekli büyüyen ekonomiyle gelişen iş dünyasının çalışanları, patronların yüksek performans beklentileri yüzünden bir hayli yorucu bir iş temposunun içinde kalıyor. Öğle aralarının kısalığı ya da iş yoğunluğu yüzünden ofisinden çıkmayarak ya da masasından kalkmayarak atıştırmalık bir şeylerle bu zamanı geçiştiren çalışanlar aslında kendilerine farkında olmadan kötülük yapıyorlar.

öğle yemeği

Son yıllarda yapılan araştırmalar da görülüyor ki, artık bir çok çalışan öğle yemeğine çıkmıyor. Atıştırmalık bir kaç şeyle öğle arasını geçiştirerek daha fazla çalışabilmek ve işleri yetiştirmek için bu zamanı kazandıklarını düşünen çalışanlar aslında performanslarını düşürüyor.

calisma performansi yemek

30 Dakikalık Bir Öğlen Molası Performansınızı Arttırır

İş yerinden ofisiniznden, yarım saatlik bir öğlen molası kadar uzak kalmanız sanılanın aksine performansını arttırıyor ve zihin yorgunluğunuzu alıyor. Arkadaşlarla yenilen bir öğlen yemeği sizi iş psikolojisinden uzaklaştırarak işe döndüğünüzde daha dinç bir şekilde çalışmanızı sağlıyor.

Daha iyi bir performans vermek ve sağlığınızın bu yoğunluktan kötü etkilenmemesi açısından öğle aralarınızı mutlaka iyi bir şekilde değerlendirmelisiniz.

 

 

Etiketler: ,