Yüksek bele sahip pantolonlar şık durmasının yanı sıra aynı zamanda bayanların vücut kusurlarını da örtebiliyor. Özellikle doğum sonrasındaki bayanların yüksek bel pantolon modellerinden yana seçim yaptıkları biliniyor.

yüksek bel pantolon

yüksek bel pantolon

Pantolonun bel kısmı karnın üst kısmına denk geldiği için karın ve göbek bölgesinde fazlalıklar rahat bir şekilde kaybolabiliyor. Bu tür pantolonları kalça ve basen bölgesini toparlaması için kullanırsanız belinizin hatları da ortaya çıkar.

yüksek bel kotlar

yüksek bel kotlar

Yüksek bel giyerken dökümlü bluzlar ile kombin yaparsanız daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Yüksek bel pantolonlar bu tür bluzlar ile giyildiği zaman genelde bluzun pantolonun içine sokulmasından dolayı bel kısmınızı açıkta bırakır. Böylelikle hem rahat hem de spor bir tarza sahip olmuş olursunuz.

Yüksek Bel Pantolon ve Ayakkabı Seçimi

Gömlek ile yüksek bel pantolon giymek istiyorsanız yine gömleğinizi pantolonun içine sokarak üstüne hafifçe gelecek şekilde giyebilirsiniz. Ayakkabı seçimi olarak da hoş bir alçak topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz.

pantolon

pantolon

Yaz aylarında yüksek bel pantolon giymek istiyorsanız da göbeğinizi açıkta bırakacak dökümlü zarif bluzları seçebilirsiniz.