Yükseköğretim kurumları Sınavı olarak ifade edilen yeni üniversiteye geçiş sınavı iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek. Yeni uygulanacak olan sınav sisteminde YGS ve LYS sınavları yapılmayacak. Öğrenci için daha sadeleştirilmiş ve anlaşılabilir bir sistemin gelmesi fayda sağlaması ile birlikte konu ya da soru çeşitleri hakkında farklılıkların yaşanması ihtimaline karşı da bu sistem ile uyumlu olan çalışma kitaplarını tercih etmesi önem taşıyor. YKS kitapları kategorimizde bulunan tüm çalıma kitapları yeni sistem ile uyumlu olup Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrasında ise sistemin değişimi sonrasında, sınav sorularının konu ve içeriğinde değişimin olmayacağı da bildirildi.

Sınava Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Tüm hayatınızı etkileyecek olan ve gelecekte yapmak istediğiniz mesleğin ilk basamağı olan üniversite sınavı son derece önemli olup değişen uygulama ile daha da sade ve anlaşılır bir durum kazanması da avantaj sağlıyor.

yks kitapları

YKS sınavlarına hazırlanırken öncelikle yer alacak olan ders ve konulara ilişkin bol bol soru çözülmesi gerekir. YKS kitapları içinde farklı çeşitlerin yer aldığı soru bankalarını satın alarak öncelikle hangi konularda ne kadar iyi olduğunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunun sonrasında ise eksik olan yanlarınızı tamamlayarak tekrar kendinizi test ederek konu hakkında bilginizi tartabilirsiniz. Geriye dönük olarak konular üzerinde test yaparak unutmamayı da sağlamanız mümkün.

Sınav için Güncel Hazırlık Kitap Seçimleri

YKS kitapları kategorisi içinde yer alan güncel hazırlık kitap seçimlerine yer vererek hem bilginizi ölçebilir hem de eksik yanlarınızın farkına varmanızı sağlayabilirsiniz. Herhangi bir konuyu çok iyi biliyor olmanız bu konu hakkında her soruya doğru yanıt vereceğiniz anlamına gelmez. Konunun detaylarını soruları cevaplayarak öğrenebilir böylece çok iyi bildiğiniz konu hakkında gelebilecek olan soru şekillerini de öğrenebilirsiniz.

YKS sınavlarında sorulması muhtemel olan konular hakkında farklı yüzlerce sorunun yer aldığı soru bankaları adresimizde sizler bekliyor. Hemen https://www.heryerkitap.com/urun-kategori/yks-kitaplari/ adresini ziyaret ederek çözümlü soru bankaları, konu anlatımlı soru bankaları, derslere göre soru bankaları, tüm dersler soru bankası gibi çeşitlerden ihtiyacınız olan ürünleri uygun fiyat seçeneği ile satın alabilirsiniz.