1987 doğumlu olan Arda Turan futbol hayatı boyunca bir çok zorluklardan ve kırgınlıklardan geçmiş ama bunların eleğinden geçirip küllerinden yeniden doğmayı bilmiştir.

Atletico Madrid gibi dünyaca ünlü takıma transfer olup adını herkese duyurmayı başarırken özünden kaybetmediği değerler ile Milli takım formasını da gururla giydi. Galatasaray da efsaneleşmiş oyuncuların giydiği forma numaralı olan 10 numaralı forma ile başarısına başarı kattı.

Arda Turan

Arda Turan

Aşkı

Başarının tesadüf olmadığının ispatı olan Arda, futbolu meslek olarak değil yaşam olarak seçti. Tüm bu anlattıklarımın yolculuğun da ispanya Türkiye arasında geçen futbol hayatının yanı sıra özel hayatı ile de gündemden düşmedi. Herkesin merakla beklediği arda evlenecek mi soruları arasından sessizce sıyrılarak tek aşkı olan futbol ile sorulara cevap verdi.

Yılın Futbolcusu Arda Turan

Yılın Futbolcusu Arda Turan

Kendi taraftarının bile protestolarına aldırmadan yoluna devam etmeyi bildi. Şimdi bu cevval delikanlının hem kendine hem de çevresine saçtığı ışık ve saygınlığı ile hayallerin bir düş olarak kalmayacağını ispatladı. O çok istedi çalıştı ve başarıdan başarıya koştu. Şimdi bize susup onun futbolunu izlemek kalıyor.

 

 

Etiketler: ,