Futurama, Family Guy, The Simpsons, South Park ilk akla gelen yetiskin cizgi filmleri. Hepside benim favorim. Hepsi de birbirinden guzel. Yillardir hic bikmadan takip edip cogu bolumlerini defalarca seyretmisimdir.

Fırıldak Ailesi

Turkiye’den neden bizde yapmayalim edasiyla cikan “Fırıldak Ailesi” isimli yeni cizgi fimde bu kategoride yer aliyor. Pazartesi gunu 2. bolumuyle ekranlardaydi. Ilk bolumunu seyredememis olmama ragmen sans eseri 2. bolume denk geldim (gelmesemde olurmus) ve tam bekledigim gibi yabanci rakipleriyle mukayese bile edilemez.

Biraz detaya ineyim; Fırıldak Ailesi Varol Yaşaroğlu imzali “İçinizdeki çocuğun çizgi filmi” sloganiyla evlere konuk olmak icin yola cikan, basroldeki anne ve babayi iki unlu oyuncu Bülent Kayabaş ve Demet Akbağ’in seslendirdigi bir cizgi dizi.

Fırıldak Ailesi Cizgi Karakter Isimleri

Fırıldak Ailesi Cizgi Karakter Isimleri

Kac bolum gorur bilinmez tabi ama bence 5. bolumu gorme sansi cok dusuk olan bu yapim biraz yabanci ornekleri feyz alarak hazirlansa cok daha guzel isler yapardi. Gerek karakterler, gerek hazir cevaplilik, gerek akicilik, gerek senaryo ve gerekse muzikler icin bol elestiri yapmak yerine hic yorum yapmamanin daha iyi olacagini dusunuyorum. sanirim u sozlerim tam olarak ne dusundugumu net olarak anlatmistir.

Tabi bu sade benim dusuncem. Eminim begenen hatta keyif alanlarda olmustur. Ama bildigim birsey ilk ve son izleyisim oldugu.

Fırıldak Ailesi Dizi Künyesi

Yapımcı: Varol Yaşaroğlu
Öykü editörü: Coşkun Irmak
Gösterim süresi: 25 dakika
Yapım şirketi: Grafi 2000
Kanal: Star TV
Format: Animasyon
Tür: Komedi
Seslendirenler: Demet Akbağ, Bülent Kayabaş, Keremcan Köse, Tülay Bursa, Tülay Köneçoğlu, Oya Küçümen
Besteci, Cem Tuncer, Nail Yurtsever