Yeşil çayın mucizesi saymakla bitmiyor. Yeşil çayın en önemli etkisi ise yağ yakımına olan etkisi. Metabolizmayı çalıştırarak vücuttaki yağ yakımını hızlandırması ile yeşil çay diyetlerin en vazgeçilmezleri olarak görülüyor.

yeşil çay

yeşil çay

Yeşil Çay Nasıl Tüketilmeli

Diyet yapmayarak ya da dikkatli beslenmeyerek sadece yeşil çay içerek zayıflamak tabi ki mümkün değil. Yeşil çayı içerken kilo vermek için mutlaka bir diyet programı uygulamanız gerekiyor. Ayrıca yeşil çayı tüketirken şekersiz olarak tüketmekte de fayda var. Eğer şekersiz içemiyorsanız çok az miktarda şeker ilave ederek de tüketebilirsiniz.Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da yeşil çayı alırken gösterilmesi gereken dikkat.

yeşil çay faydaları

yeşil çay faydaları

Bildiğiniz ve güvendiğiniz aktarlardan ya da bildiğiniz ve kaliteli markaların poşetlenmiş çaylarından alarak yeşil çayı güvenle tüketebilirsiniz.Yeşil çayın sadece yaprak kısımlarının kullanıldığına da dikkat etmek gerekiyor. İçerisinde çöp ya da sap gibi kalıntıların bulunduğu çayları kesinlikle almamak gerekli.Yeşil çay tüketirken aşırıya kaçmamakta fayda var. Her besinde olduğu gibi yeşil çayın günlük tüketiminin abartılması da sağlığınıza zarar verir. Bu nedenle günde en faz 3 fincan yeşil çay içmek yeterli olacaktır.