Daha çok gündemden konular üzerine harmanlanarak okuyucuya sunulan “Yeraltındaki Melekler” sizlere daha çok yaşamın içinden bazı sahnelerde sunuyor. Toplumsallık açısından empoze edilen ve insanların akıllarını kurcalayan bazı sorunlar düşünce bağlamında tartışılıyor. Tarih rüzgarlarının da estiği bu muazzam eser okurların sosyolojik ve felsefi açıdan bu konuya biraz olsun çözüm üretmeleri sağlanıyor. Tür olarak da bir açıdan tartışma bağlamında değerlendirilebilir.

Yeraltındaki Melekler Yerüstündeki Şeytanlar

Kamuoyunda da fazla tartışmalar yaratmaya sebebiyet verecek olan bu eser okurların da konuya dair bazı düşünceleri dile getirmesine yardım ediyor. Bu ana kadar susan toplum aktif topluma belki de bu eserin bir parça payı sayesinde geçiyor. Evet şu bir gerçek ki ciddi anlamda susuyoruz ve susturuluyoruz. Bu durum bazılarımız tarafından hak edilir derece de rahatsız olmuş olsa da bazı insanlarımız açısında “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın” atasözünü akıllarımızda canlandırıyor. Adli Tıp ve suç-bilim uzmanı Sevim Atasoy eserinde bölümler oluşturarak sorunlara işaret ediyor.

Günümüze Bomba Gibi Düşen Bir Hikaye

Yeraltındaki Melekler Yerüstündeki Şeytanlar dediğimizde aslında hepimizin aklında bazı şeyler canlanıyor değil mi? örneğin bu kitabın ismini verip sadece birkaç paragraflık kompozisyon yazın deseler bile günümüze işaret eden bir sayfalık yazı yazabiliriz. Bu da Sevim Atasoy’un başarısını göstermek de önemli bir nokta olarak düşünülebilir.

Bu eserin en ilgi çekici bölümü ise 8. bölümde yer alan Turgut Özal’ın ölümü ortaya atılan suikast iddiaları, Özal’ın yıllar sonra açılan naaş’ının çürümemiş olması, mezarda karşılaşılan suyun ne anlama geldiğine kadar birçok konuyla karşılaşabileceksiniz.

Yazar: Sevim Atasoy
ISBN: 9786050915044
Sayfa Sayısı: 336
Yayın Yılı: 2013

 

Tags: , ,