Sıkı bir vücut, parlak ve bakımlı saçlar ve sorunsuz bir cilt için yaza girmeden bakım yapmak gerekir. Bu süreçte beslenme düzeni yeniden gözden geçirilmelidir. Ayrıca saç ve cilt bakımı için hem ev yapımı doğal ürünler hem de kozmetik firmalarında satılan ürünlerden yararlanılabilir.  İşte yaz bastırmadan bakım yapmak için kolları sıvayan kadınlara öneriler…

cilt bakımı

cilt bakımı

Kuruyan Saç ve Cilt İçin Yapılacaklar

Yaza girmeden cilt ve saç bakımı yapmak şarttır. Öncelikle cildin temizlenmesi ve ciltte sivilce, akne, kızarıklık gibi reaksiyonların olmaması için zararlı besinler yerine daha hafif ve sebze meyve içerikli ürünlerin tüketilmesi gerekir. Daha sonra, cilde peeling uygulaması yapılmalı ve ciltteki ölü hücreler temizlenmelidir. Peelingin haftada iki kez yapılması yeterlidir.

saç bakım sırları

saç bakım sırları

Peeling sayesinde cilt daha iyi nefes alır ve canlanarak, daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Eğer nemli bir bölgede oturmuyorsanız yaz sıcaklıkları cildinizi kurutur bu yüzden sık sık nemlendirici kullanmanız gerekir. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından korunabilmek için, doğal besleyici özelliği bulunan güneş kremleri de kullanılabilir.

cilt bakımları

cilt bakımları

Kış aylarında soğuk hava ve rüzgârların etkisiyle kuruyan ve bakımsızlaşan saçların nem dengesi bozulur. Özellikle saç kurutma makinesinin verdiği ısı ile saçlar iyice yıpranır. Bu yüzden yaz mevsimi öncesi ve sonrasında saçları sürekli serumlar yardımıyla nemledirmek ve banyodan sonra saçların kendiliğinden kurumasını beklemek gerekir. Ayrıca düzenli aralıklarla nemlendirici ve canlandırıcı maske yapılmalıdır.