Yazın gelmesiyle birlikte havalarda aşırı ısınma oldu. Bu da vücudumuza yansıdığı gibi haliyle yüzümüze de yansıdı. Bu yansımanın dahilinde bizler de nasıl makyaj yapacağımızı şaşırmış durumdayız.

Yaz makyajı olarak hem bizi bunaltmayacak hem de doğal ve enerjik gösterecek bir makyaja ihtiyacımız olduğunu belirteyim. 2014 makyaj trendlerinde yaz makyajına baktığımızda olabildiğince doğallık ön planda olacak. Yoğun bir şekilde göz makyajı seven kadınlarımız için bu kötü haber olabilir.

Makyaj trendleri

Artık tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de makyajlar doğallıktan yana uygulanıyor. Uygulanan fondötenin bile belli olmaması için insanlar çaba gösteriyor. Bu yaz en çok kullanılan ürünlerden biri de rimel ve uçuk renkte allıklar ve bunun dahilinde doğala en yakın olan rujlar kullanılacak.

Yaz makyajı nasıl uygulanır?

Yaz makyajını uygulamadan önce cildinizi makyaj kalıntıları gibi kalıntılardan arındırmanız gerekir. Bundan sonra cildinizi çok az kremle nemlendirin. Ardından uygulayacağınız fondöten rengine karar vererek ince bir şekilde fondöteni cildinize uygulayın.

Sonrasında bir rimel yardımıyla kirpiklerinizi belirginleştirin. Dilerseniz rimelden önce gözlerinize ince bir göz kalemi de çekebilirsiniz. Tüm bunların ardından doğal renkte bir ruj ve uçuk pembe tonlarda bir allıkla güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

Tags: ,