Sanki size okuduğunuzda eski bir anınızı, sevdiğiniz şarkıyı, yediğiniz yemekteki tadı veren “Yaz” yaz mevsiminin huzurunu verecek kadar rahatlatıcı ve bir o kadar da akıcı bir kitap. Sanki yıllar sonra çıkagelmiş bir arkadaşınızın vereceği heyecanı veren kitap sımsıcak kurgusuyla ve akıcı Türkçe’siyle sizleri karşılamayı başarıyor.

Kürşat Başar Yaz Kitap

Kürşat Başar‘ın o muhteşem diliyle ve masalımsı kurgusuyla sizleri baş başa bırakıyoruz. Kitapta fantastik ögelerle, yer yer mübalağalarla ve doğaçlamalarla karşılaşmak mümkün. Daha ilk kitabından oldukça başarılı bir yapıta imza atan Kürşat Başar sizleri özlemin, aşkın ve tutkunun etkisinde gelişen bir hikaye ile karşı karşıya bırakıyor. “Yaz” adlı kitabı okurken bitmesini istemediğiniz anlar olacak adeta sizde kitaptaki kahramanlarla olaylar akışında yerinizi alacak ve tutsak kalacaksınız.

Yaz Aşıklarının İlgiyle Okuyabileceği Sımsıcak Bir Hikaye…

Kitapta, günümüz olaylarının oldukça derin yaşandığı bir dönemde dünyaya gelen, hayat ona her zaman tokadını vurmasına rağmen o hep gülmeyi beceren bir genç delikanlının hikayesi anlatılıyor. Bu gencin yaz mevsiminde tutulduğu aşk macerası ise kitabın asıl ilgi çeken kısmını oluşturuyor. Hikaye genel olarak açık bir şekilde anlatılmasa da İstanbul’da geçiyor. Gencin hayattan aldığı dersler, kendisiyle sık sık yüzleştiği noktalar kitapta öyle bir kurguyla anlatılmış ki sizin de içinizi burkuyor ve ağlamamak için kendinizi zor tutuyorsunuz.

Tutulduğu yaz aşkının peşinden gitmeye çalışan bu genç, aşık olduğu kızın hayatını değiştireceğini ve onunla mutluluğu yakalayıp eskiye dair her şeyi silebileceğini umut ediyor. Kitap ara ara sizi öyle sürprizlerle karşılıyor ki okuduğunuzda sanki gerçek olduğunu sandığınız ve kaybolduğunuz bir zamanda bütün ümitlerinizi yitirmişsiniz fakat tam bu noktada her şeyin rüya olduğunu anlayıp uykunuzdan uyanıyor gibi bir hissiyata kapılıyorsunuz.

 

Tags: ,