Hayatımızda bazen önemli dönemler yaşarız. Kimimizin düğünü, mezuniyet balosu, partisi, yada her yaz olduğu gibi denize girme vaktimiz gelmiştir ama ne yazık ki her kış döneminden kızgın ve pişman bir ruh haliyle çıkarız. Mezuniyet balomuz gelmiştir ama kilolarımız yüzünden hala mezuniyet kıyafeti bulamamışızdır. O yüzden kısa süre de olsa televizyonda, haberlerde, gazetelerde ve diyet dergilerindeki uygulanan diyetlere gözümüz kayar. Zaman kısıtlı olsa da yağlarımızı yakmak için çabalamaya başlarız.

Yağ Yakmak

Kilo vermedeen önemlisi de yağ olan bölgedeki kasları çalıştırmaktır yani kardiyo egzersizleri ile yağların kaybedilmesini sağlamaktır. Her ne kadar yağ yakıcı yüzlerce diyet mevcut olsa da diyetten önce sporun daha önemli etkiye sahip olduğunu bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz.

Zayıflamaya Uzun Zamanlı Diyetlerle Başlayın !

Her ne kadar spor önem taşısa da ciddi kilo problemleri olanların, adeta obezite ile şavaşan kişilerin doktor kontrolünde diyet yapması şarttır. O nedenle doktorun önerisi ile öncelikle uygun bulunan besinler yenmeli ve spor hayatımızdan çıkarılmamalıdır. Spor yapılamadığı durumlarda ise kendimize uygun egzersiz yöntemleri geliştirmeli ve uygulamaya çalışmalıyız.

Diyet yapmaya karar verdiğimizde her zaman uzun zamanlı diyetler hedefimiz olmalıdır. Bunu şu açıdan düşünmeyin. “Uzun zaman diyet yaparsam daha fazla kilo veririm” bu bakış açısı da yanlıştır çünkü uzun zamanlı diyetlerden kasıt kurtulmak istediğimiz kilolara gerçekten ulaşmak bağlamında önem taşımaktadır.

 

Tags: ,