Web sitesi üzerinde kullanılan birçok özelliğinin olmaması konusunda eleştirilen Windows 8 Facebook uygulaması, son gelişmelerin ardından kullanıcıların taleplerine cevap verebilecek hale getirilmiş görünüyor.

Windows 8.1 güncellemesi geçtiğimiz ay kullanıcıların beğenisine sunuldu ve bazı sorunları gidermenin yanı sıra çeşitli yeni özellikleri de kullanıcıların beğenisine sundu. Son güncelleme sonrasında Facebook Windows uygulaması üzerinden fotoğraf ve gönderilerde kişileri kolayca etiketleyebiliyor ve sohbet penceresi üzerinden dosya transferi yapabiliyorsunuz.

Bu uygulamaların tarayıcı üzerinde kullanıcılar tarafından çok yoğun bir şekilde kullanıldığı düşünüldüğünde, güncelleme yapmakta biraz geciktiklerini söylemek mümkün…

Facebook uygulamasını Windows 8 üzerinde de kullanmış birisi olarak özellikle bildirimlerin çok rahatsız edici olduğunu söylemem mümkün. Bilgisayarınız açık olduğu sürece herkes sohbet penceresinde sizi online görebiliyor ve karşı taraftan yazılan iletiler ekranınızda rahatsız edici bir şekilde çok sık görünebiliyor. Bu konuyu da belirtmeden geçemedim (:

Yeni sürüm ile birlikte yeni sorunların da çıkabileceğini düşünüyorum. Yaptığımız incelemelerin ardından burada çeşitli bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Teşekkürler