Web sitelerinin sayfa sayıları fiyat belirleme de önemlidir.

Tek sayfalık web sitesi: Maliyeti en düşük olan web tasarımıdır. Genellikle mail adresi olarak ya da alan adını koruma amacı ile talep edilir.

Standart web sitesi: Standart formatlarda hazırlanır, gelişmeye açıktır ve zamanla sayfa eklenebilir.

Profesyonel web sitesi: Gelişmiş, değiştirilebilen ve zengin içerikli profesyonel web tasarımlarıdır. Ürün ekleme ve çıkarma, anket, sayaç, google harita, sosyal medya ve resim galerisi gibi birçok özelliğe sahip olabilir.

Web Tasarımı

Web Tasarımı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO): Web tasarım yapılırken, arama motorlarında ilk sıraları almak için sitenin sürekli yenilenmesini, resim ve bilgilerin değişmesini sağlayan alt yapı özellikleri, web tasarım fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir.

Animasyon ve Ses Efektleri: Web sayfalarının görselliğini vurgulamak için akış içerisinde sayfa tasarımları ve ses efektleri kullanılabilir. Bu tarz web tasarımları, akılda kalıcı ve daha profesyonel görünümlüdür. Animasyon ve ses efektleri, web tasarım maliyetini arttırır.

Dil Seçenekleri: Kullanılan web sayfasında birden fazla dil seçeneği kullanılabilir. Bu talep, web tasarım fiyatlarının belirlenmesine etki eder.

Grafik Tasarım: Grafik tasarımlar, web sayfalarının dikkat çekici yönünü ortaya koyar. Konu ve site kimliği ile ilgili olarak grafik tasarımlar yapılır. Grafik tasarımın kalitesi ve özellikleri, web tasarımı fiyatları belirlenirken dikkate alınır.

Fotoğraf: Web tasarımın amacı, fotoğraf üzerine kurulu olan web siteleri için, fotoğraf kalitesi ve çözünürlüğü çok önemli. Bu yüzden fotoğraf çekimlerini profesyonelliği maliyeti arttırır, dolayısıyla web tasarım fiyatı da artabilir.