Özellikle yaz mevsiminin yaklaşmasıyla kilo verme ve sıkılaşma telaşına düşen kadınlar, bunun için türlü diyet ve spor yöntemleri uygulayarak, yaza fit girmeye çalışıyorlar. Fakat diyet ve sporun dışında sıkılaşmanın takviye yöntemi olan bitkisel içerikli çözümlerle de olumlu sonuçlar alabilirler.

Vücudu Sıkılaştıran Doğal Formüller

Vücudu Sıkılaştıran Doğal Formüller

Şifalı Bitkiler ve Yağlar ile Sıkılaşma Yöntemler

Günümüzde şifalı bitkilerin birçok tedavide ve zayıflama yönteminde kullanıldığı bir gerçek ve bu yöntemlerin de olumlu sonuçlar verdiği uzmanlar tarafından onaylanıyor. Bazı faydalı bitkilerden yapılan çaylar ve kürler, sıkılaşmak isteyenler için oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarıyor. Bu bitkiler aynı zamanda ezilip, öğütülerek hem şifalı hem de metabolizmayı hızlandıran ve iştahı azaltan özellikleriyle kilo vermeyi de sağlıyor.

Yeşil çay gibi metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı çaylar, gün içerisinde sürekli oturan ve hareketsiz kalan insanların toksinleri atmasına yardımcı olurken, aynı zamanda sindirim sistemlerinin de daha etkin çalışmasını sağlayarak yağ yakıyor.

Vücudu Sıkılaştıran Doğal Formüller

Vücudu Sıkılaştıran Doğal Formüller

Çayların dışında, doğadaki bitkilerden elde edilen ve aktarlarda kolaylıkla bulunabilen yağlarla da kolayca sıkılaştırıcı maske yapılabilir. Bunlardan biri olan kekik, biberiye, buğday ve badem karışımının her gün mutlaka bir kez sürülmesi, sıkılaşmak için kullanılan ve selülitleri önemli ölçüde azaltan bir yöntemdir. Fakat bu maske tek başına işe yaramayacağı için spor ve düzgün beslenmeyle desteklenmelidir.

Diğeri de yosun, portakal, çilek, kayısı, yasemin, kantaron, susam, avokado yağlarından oluşan karışımdır. Bu karışım, banyodan sonra sürülmelidir. Ayrıca banyo yaparken özellikle vücudun yosun sabunu ile yıkanması ve sonrasında bu karışımın sürülmesi çok daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar.