Doğayı sevenler ve doğanın etkileri ile huzur bulanların en sık başvurdukları dekorasyon stili olan vintage dekorasyon stili, evinize huzur ve sakinliği davet eden bir dekorasyon dur.

vintage dekorasyon

vintage dekorasyon

Doğanın etkileşimde olduğu pastel tonlu renklerin hâkim olduğu vintage dekorasyonda ahşap ön planda olup, ince işçilik ile derlenmiş eşyalar da ön plana alınır. Özellikle antika ya da eski eşyalarınız var ise bu eşyaları değerlendirebileceğiz muhteşem bir alan uygulaması oluşumunu sağlayabileceğiz fikirleri yaratır.

Vintage Ev Dekorasyonu Oluşturma

Vintage ev dekorasyonunda duvarlar genellikle aydınlık bırakılıp açık tonlar ile renklendirilir. Aksesuar kullanımında da genellikle çok fazla renklilikten kaçınılır. Eğer nostaljik bir hava yaratmak istiyorsanız buna açık renkli nostaljik duvar kağıtları eşlik edebilir. Bu dekorasyonun ana temasına eski olan ile yeni olanı harmanlamak yatar.

dekorasyon önerisi

dekorasyon önerisi

Vintage ev dekorasyonunda işlemeli kırlentler, danteller ya da yatak odasında kullanılabilecek olan cibinlikler eskinin uyanışını yansıtırken bu geçmişin izlerini modern alanınıza uyumlu olarak yansıtmak da sizin hayal gücünüz ile destek bulur. Genellikle mavi, beyaz, sarı ve de pembelerin ağırlık kazandığı bu dekorasyonu salon, mutfak, yatak odası gibi tüm alanlara uygulayabilirsiniz.