Kadınlar daha çekici ve buğulu gözlere sahip olmak için kirpiklerine her zaman daha fazla önem verirler. Kirpik ne kadar uzun ve sık olursa kadının gözünde daha etkileyici bir görünüm yaratacaktır. Bunun için kullanılan maskaralar ve rimellerin kalitesi her zaman önemlidir. Kendi kirpiklerinizin uzun ve sık olması maskarayla daha belirginlik kazanacaktır ama kirpiklerinizin seyrek ve kısa olması maskarayla da kurtarılamaz.

uzun kirpiklere sahip olmak

Eğer kirpikleriniz kısa ve seyrekse işe kirpiklerinizi uzatarak başlamalısınız. Peki kirpiklerinizi nasıl uzatabilirsiniz? yukarıda da açıkladığımız gibi kaliteli rimeller kirpiklerinizde dolgunluk sağlayarak daha muhteşem bakışlar yakalamanıza yardım edecek. Uzun süreli ve kalıcı bakımlar sonucu ise daha gür kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Peki bu bakımı nasıl yapacaksınız? çoğu kadının da bildiği gibi piyasa da birçok besleyici yağlar bulunmaktadır. Bunların başında ceviz, badem, fındık yağları gelmektedir. En çok da badem yağı ile etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bunların yanında buğday özü yağı, soya yağı, lanolin gibi yağlarla da gür kirpiklere sahip olabilirsiniz. Bu gibi bakımların yanında kirpik uzatmada dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta hijyendir. Her gece uyumadan makyajınızı temizlemeli ve rimelinizi kimseyle paylaşmamalısınız.

Küçük Taktiklerle Uzun Kirpikler Yaratabilirsiniz

Her ne kadar geçici ve zor olan bir uygulama olsa da bir diğer taktik takma kirpik uygulamasıdır. Takma kirpiklerle de gayet ciddi ve kararlı bakışlar elde edebilirsiniz. Takma kirpiğin zorluğu ile baş edemeyen aynı zamanda çekici bakışlara da sahip olmak isteyen kadınlar kalıcı takma kirpik uygulamasına başvurabilir.

Yeni uygulamalarla özellikle teknolojinin gelişmesi bu yönde çalışmaları da beraberinde getiriyor. Özellikle kirpik ekme işlemi ile uzun ve kalıcı kirpiklere sahip olabiliyorsunuz. Peki kirpik ekme işlemi nasıl gerçekleşiyor? öncelikle kadının ense kılları göz kapaklarına muazzam bir uyum sağlıyor. Göz kapakları ve ense uyuşturularak ekme işlemi gerçekleşiyor.

 

Etiketler: ,