Bazı kadınlar kirpik konusunda genetik olarak son derece şanslı iken ne yazık ki bazıları o kadar şanslı olamıyor. Özellikle makyaj yapan bayanlar için son derece önemli olan bu sorun, birtakım doğal besleyiciler ya da makyaj hileleri sayesinde bertaraf edilebiliyor.

uzun kirpikler

uzun kirpikler

Ayrıca güzellik ve estetik alanındaki gelişmeler sayesinde de bu sorunu kısa bir süre içinde çözmek mümkün. Eğer hem uzun hem de gür kirpiklere sahip olmak gibi bir hayaliniz varsa, öncelikle doğal besin takviyelerinden faydalanmanızı öneriyoruz. Bu takviyeleri de öyle uzaklarda aramanıza gerek yok.

kirpik ekleme

kirpik ekleme

Örneğin her gün içtiğiniz siyah çay ile kirpiklerinizi beslemek mümkün. Ayrıca badem yağı ve Hint yağı da bu iş için çok etkili doğal besleyiciler olarak biliniyor. Ayrıca kirpik uzatma serumları da etkili olabiliyor.

Kirpik Ekleme Ameliyatı

Kısa ya da seyrek olan kirpiklerinizi kendi imkânlarınızla uzatabileceğiniz gibi, çok kısa sürede etkili olan kirpik ekleme ameliyatını da deneyebilirsiniz. Son zamanlarda fazlaca ilgi gören kirpik ekimi yöntemi, kendi doğal saçlarınızdan alınan tellerin kirpiklerinize takviyesiyle gerçekleştiriliyor. Dökülme gibi bir risk taşımayan bu yeni kirpiklerinizi de ömür boyu kullanabiliyorsunuz.