Her zaman saçları parlayan ve muhteşem görünen dünyaca ünlü ve güzel kadınlar, sanıldığının aksine binlerce dolar harcayıp saç bakım ürünleri satın almıyor. Her zaman doğal ve organik bakımdan yana olan ünlülerin, kendilerine ait saç bakım sırları var ve bunları hayranlarının da denemesi için tavsiyelerde bulunuyorlar.

saç bakımı

saç bakımı

Ünlülerin Uyguladığı Saç Bakım Kürleri

Her zaman duru ve asil güzelliğiyle dikkat çeken Gwyneth Paltrow, hemen hemen her gün aksatmadan yarım fincan zeytinyağını saç diplerine uyguluyor ve gün boyunca saçını durulamıyor. Ertesi gün ise saçını yıkadığında saçlarının ipek gibi yumuşacık olduğunu ve parladığını söylüyor.Avusturyalı güzel ve başarılı aktris Nicole Kidman da evde doğal yöntemler ile saç bakımı yapan ünlülerden.

saç bakımı tüyoları

saç bakımı tüyoları

Kendisi, uzun yıllar boyunca kullandığı kızıl saçlarının rengini kızılcık suyundaki kırmızı renk pigmentleri sayesinde koruduğunu söylüyor. Ayrıca, buklelerinin hacim kaybetmemesi için de deniz suyu spreyi kullanıyor.Güzel manken Cindy Crawford,  seyahatlerinde saçlarına saç bakım kremi sürdüğünü ve durulamadığını, eve vardığında ve saçlarını yıkadığında yumuşacık ve parlak saçlara sahip olduğunu söylüyor.

saç bakım sırları

saç bakım sırları

Yaşına rağmen güzelliğini koruyan Catherine Zate-Jones, bira ve bal karışımından oluşan maskeyi saçlarına parlaklık vermesi için sürüyor ve işe yaradığını söylüyor.Oldukça ilginç bir yöntem deneyen Angelina Jolie ise, saçlarının daha hacimli durması için saç diplerine talk pudrası sürdüğünü söylüyor.