2013 yılının yeni filmlerinden biri olan orjinal adıyla Silver Linings Playbook ilişkilere farklı açıdan bakmak isteyenler için oldukça güzel bir tercih olabilir.

Umut Işığım Film Posteri

Paranoyak derecede çok sever, aşık olursan ve karşındaki kişi sana senin kadar çok sevgi duymazsa sonun ne olur? Sinir, stres ve psikolojik sorunlar sonrası kendine yeni bir hayat bulmaya karar verip herşeyi düzeltmeye çalışırken karşına biri çıkar, sana benziyordur ve onda aradığın bir çok şeyi bulup, vay be geçmişte yanlislarim varmış diye kendini sorgularken etrafa daha objektif bakabilir, aile bağlarının önemini bir kez daha anlarsın.

Umut Işığım filmini kısaca böyle özetleyebilirim sizlere. Klasik romantik dram filmlerinin farklı bir pencereden bakarak anlatıldığı filmi özellikle çiftlerin çok seveceginden şüphem yok. Bu aralar vizyonda olan en iyi filmlerden biri olduğunu Oscar’a bir kaç dalda aday olmasından kolaylıkla anlayabiliriz.

Son olarak “bunlar 5 puana neden bu kadar sevindiler şimdi” repligide oldukça iyiydi :)

Umut Işığım (Silver Linings Playbook) Filmi Künyesi

Yönetmen : David O. Russell
Senaryo : David O. Russell, Matthew Quick
Tür : Romantik, komedi, dram
IMDB Puan : 8.1/10
Oyuncular : Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker, Anupam Kher, John Ortiz, Shea Whigham, Julia Stiles

Umut Işığım (Silver Linings Playbook) Filmi Tanıtım Videosunu İzle