Havayolu şirketlerinin yeni yaptığı düzenlemeler ile birlikte daha fazla yolcu alınabilmesi için uçaklar tıka basa doldurulduğu için bazı durumlarda uçak seyahati tam bir kabusa dönüşebiliyor. Sıkıntılardan en büyüğü ise koltukların birbirine yakın olmasından dolayı sıkışarak oturmanızdır.

ucak seyehati

Business Class yolcusu değilseniz ve uçak seyahati yaparken deri koltuklarda oturmayacaksanız ekonomik class’da ufak noktalara dikkat ederek seyahatinizi daha konforlu şekilde yapabilirsiniz.

Yolcu uçaklarının tamamında kanat kısımlarının orta taraflarında özel koltuklar yer alır. Bu tür koltuklar yan kısımlarındaki kanatlar üzerinden çıkışını sağlayabilmesi için kapıları da hemen yan kısmında barındırır.

Exit Seat

Exit Seat Koltuk Nedir?

Bu tarafa oturan yolcuların sorumlulukları arasında oradaki kapıyı nasıl açacağınız ile ilgili hostesler tarafından ufak bir bilgi alırsınız. Bu koltuk size stres verir fakat diğer oturduğunuz koltuklara göre daha rahat olduğu için rahatlayabilirsiniz.

Havalimanında check-in sırasında ya da internet üzerinden satın almış olduğunuz bilete ait olan check-in sırasında bu tür “Exit Seat” koltuklarını seçerek daha rahat ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

 

Etiketler: ,