Perde seçimleri dekorasyon içerisinde fazla önemsenmeyen ancak oldukça dikkat edilmesi gereken bir seçimdir. Perde seçiminizi hangi odaya ve hangi amaçla yapacağınızı önceden aklınızda belirlemiş olarak yapmanız gerekiyor. Tül, kanat ve fon gibi ayrıntıları ise dikkatlice düşünmeniz gerekiyor.

tül perde

tül perde

İç mekanlarında tül perdeler kendisine geniş bir yer bulabilen modellerdir. Dekorasyon amaçlı olan bu tür perdeler aynı zamanda evin konumuna, güneş ışığını alabilme özelliklerine de katkı da bulunmaktadır.

Tül perdeler arasında modanın etkilerini de hissedebilirsiniz. Bazı dönemler güpür olarak adlandırılan perdeler moda olabilirken, bazı dönemler daha düz ve sade modeller moda olabiliyor.

tül perde seçimi

tül perde seçimi

Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Tül perdeler ile mekanların güneş ışınlarından etkili bir biçimde yararlanabilmek istiyorsanız düz ve sade modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tür modeller güneş ışınlarının mekanınıza daha sağlıklı girmesini sağlayacak modellerdir.

Tüllerinizi sade ve tek renkli seçerseniz daha ferah ve aydınlık mekanlar elde edebilirsiniz. Eğer ortamınızı hareketlendirmek istiyorsanız tüllerin üzerlerine desen ve farklı renklerde fon ya da kanat ekleyebilirsiniz.