Sinemanın efsanevi ismi Marilyn Monroe uygun topuklu ayakkabı verildiğinde bir kadının dünyayı değiştirebileceğini herhalde boşuna söylemişti, bir bildiği vardı. Monroe haklı, çünkü topuklu ayakkabılar kadınlara gerçekten zarif bir çizgi veriyor. Ayaklarda yarattığı kavis fazlasıyla feminen görünüyor.

Bu vazgeçilmez aksesuarı alırken ve giyerken dikkat edilecek hususlar göz önüne alındığında belki her kadın bu ayakkabıları giyebilir. Konunun burasında hanımlardan itirazlar da yükselebilir, çünkü topuklu ayakkabı giymek gerçekten cesaret istiyor. ABD’de ilk çıktığında hakkında nasıl yürünecek kursları bile açıldığını popüler tarih kitaplarında okuyoruz. Stiletto adı verilen ince topuklu ayakkabı ise adını İtalyanların bıçak markasından almış. Bu bile zorluklar konusunda bir fikir verebilir. İnce topuklu ayakkabıların giyilmesi dolgu topuklardan çok daha zor.

Önemli Birkaç Nokta

Topuklu Ayakkabı mı, İncelik İster

Topuklu Ayakkabı mı, İncelik İster

Topuklu ayakkabıları alırken kesinlikle rahat olduğunuz bir modeli seçin, sonradan açılır diye düşünmeyin, ayakkabı daha başta alırken ayağa tam oturmalı. İçi kaygan olan modellerden de uzak durun, zamanla çok sorun yaşarsınız. Ayağınızın arka kısmında boşluk kalmasın. Sonrasındaysa her gün aynı ayakkabıyı giymeyin, ayaklarınızı bir şekilde dinlendirmiş olursunuz. Ne kadar sevilirse sevilsin topuklu ayakkabılar ayaklarda bir miktar şişmeye neden olurlar. Ayakkabılarınızın ön kısmının bir miktar yüksek olması da rahatlık verecektir. Ayak tırnaklarınızı ise artık hiç uzatmayacaksınız.

Bütün zorluklarına rağmen iş dünyasındaki çalışan kadınlar için topuklu ayakkabılar giyimin olmazsa olmazı haline geldi. Konunun son sözü hanımlar kullanabiliyorsanız giyin cümlesi olabilir.