Bayanların tamamının hayallerinde devamlı topuklu ayakkabı giymek ve bu ayakkabılar ile kusursuz şekilde yürümek vardır. Topuklu ayakkabı bir bayanın tüm kadınsı özelliklerini ön plana çıkartan eşsiz bir ayakkabı olduğu için her bayan hayatının bir bölümünde topuklu ayakkabı giymek ister.

Topuklu ayakkabılar ile doğru şekilde yürüyebilmek için öncelikle genel duruşunuzu düzeltmeli ve bu duruma uygun hale getirmelisiniz. Sırtınıza fazla yüklenmeden ve kambur durmadan ayaklarınızda topuklu ayakkabılar olduğunu unutarak kendinize güvenen bir şekilde duruş yakalayın.

Topuklu Ayakkabılarla Yürümek

Adımlarınıza Dikkat Edin!

Adımlarınızı dikkatli bir şekilde ancak kendinizi fazla germeden içe ya da dışa doğru basmamanız gereklidir. İkisinin ortası bir yerde düzgün şekilde basarsanız hem yürüyüşünüz kolaylaşır hem de daha zarif bir görünüm yakalarsınız.

Yürürken topuklu ayakkabılar ile ayağınız arasında sıkı bir bağ kurun. Bu bağ en iyi şekilde parmak uçlarınız üzerinde yürüyerek ortaya çıkar. Topuk kısmına veya ayakkabının tamamına ayağınızın ve vücudunuzun ağırlığını yüklemeden yalnızca parmak uçlarınızı ayakkabının uç kısımlarına basarak yürüyün.

 

Etiketler: ,