Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte ortodontik tedavi ihtiyaçlarının da çoğaldığını söyleyen Hospitadent Diş Hastanesi Ortodonti Uzmanı Dr. Hatice Kübra Demirtaş Kavaz, “Ortodontik tedaviler içerisinde hastaların doğru bildikleri yanlışlar bulunuyor. Diş teli diş köküne ve kemiklere zarar vermiyor. Bunlar kulaktan dolma bilgilerdir. Ortodontik tedavi hastaların ömür boyu sağlıklı dişlere sahip olmasını sağlıyor.” dedi.

Çaprak Dişler Zamanla Düzelebilir

Çaprak dişler zamanla düzelmezler. Üst ve alt çenesi ileri veya geride olanların mutlaka ortodontik diş teli tedavisi olmaları gereklidir.

tel tedavisi

tel tedavisi

Diş Telleri Çürüğe ve Lekeye Neden Olur

Diş teli takılmadan önce diş ve ağız bakımınıza nasıl özen gösteriyorsanız aynı şekilde diş teli takıldıktan sonra da bakımınızı yapabilirsiniz. Diş ve ağız bakımınızı aksatmadığınız sürece diş telleri sebebiyle ağzınızda çürükler ve lekelenmeler meydana gelmeyecektir.

Diş Teli Köklere Zarar Verir

Diş telleri diş köklerinize herhangi bir zarar vermez. Dişin nasıl hareket ettirileceği daha önceden biliniyor ise böyle bir sıkıntı yaşamazsınız. Ortodonti tedavisinde itme ve çekme kuvveti uygulandığı için dokuya zarar vermeyen kuvvetlerden yararlanılmış olur.

Dişler Eski Halini Almaz

Pekiştirme tedavisi sayesinde düzelmelerin kalıcı hale gelmesi mümkündür. Dişlerinizin eski ve sağlıklı hali alabilmesi diş teli tedavisi sayesinde mümkündür. Ayrıca diş telleri takıldıktan sonra varlığını hissetmeyeceğiniz bir yapıya sahip olduğu için gerekli süreyi tamamlayabilirsiniz.