Doğanın bize sunduğu güzellik ve bakım amaçlı kullanabileceğimiz sayısız kaynak bulunuyor. Yer yüzünde yaygın olarak kullanılan doğal güzellik ve bakım kaynaklarından biri de kuşkusuz süttür.

süt maskesi

süt maskesi

Aslında doğal bir besin kaynağı olan süt yüksek miktarda kalsiyum içeriyor ve kalsiyum kemik ve diş yapısı için son derece faydalıdır. Sütün aynı zamanda cildi beyazlatıcı, iyileştirici ve nemlendirici etkileri de bulunuyor ve bu faydalarından ötürü güzellik maskesi olarak cilde uygulanabiliyor.

Süt ile Yapılan Doğal Güzellik Maskesi Tarifleri

Eşit miktarlarda süt ve balı karıştırdıktan sonra içerisine bir miktar yulaf ekleyin. Yulaf sayesinde karışım macun haline gelecektir. Maskeyi uygulayın ve 10-15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu süt maskesi cildinize canlılık kazandırır.

sütten yapılan güzellik maskesi

sütten yapılan güzellik maskesi

3 yemek kaşığı süt, 1 yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı esmer şeker kullanarak bir karışım hazırlayın. Karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Bu maske sivilceli cilt sorununa karşı oldukça faydalıdır.