Çil daha çok güneşe maruz kalan kişilerde görülen bir cilt rahatsızlığıdır. Genelde de sarışın ve kızıl saçlı kimselerde görülür. Çiller genellikle güneşle direk temas edebilen el, kol, yüz ve sırtlarda sık sık görülür. Daha çok kahverengi ve sütlü kahve renklerinde görülen çiller zaman zaman sarı renklerde de görülebilir.

Sizde Çillerinizden Şikayetçi misiniz?

Sizde Çillerinizden Şikayetçi misiniz

Çillerin Tedavisine Nasıl Başlanmalıdır?

Yazın güneş altında kalma sonucu meydana gelen çiller zaman zaman kış aylarında da görülebilir. Kişinin çok rahatsız olması durumunda doktor tarafından estetik operasyon uygulanarak tedavi edilebilir. Bazen çiller önemsenmesi gereken bir cilt hastalığının habercisi olabilir. O nedenle çillerin uzun sürmesi durumunda doktora başvurulması gerebilir. Çİller daha çok cildin hassaslığı sonucunda meydana gelir. Yani cilt güneşle direk temasta bulunduğunda sadece çil değil başka rahatsızlıklarda görülebilir.

Sizde Çillerinizden Şikayetçi misiniz?

Sizde Çillerinizden Şikayetçi misiniz

Bu rahatsızlar daha çok geçici olduğu kadar ilerleyen vakalarda kalıcı durumlarda da seyredebilir. O nedenle cildin her zaman özellikle yaz ve bahar aylarında korunması için gerekli önlemler alınmalı ve gerekirse güneşe çıkmadan doktor kontrolünde alınan kremler kullanılmalıdır.