Cildin farklı yerlerinde en çokta burun çevresinde görülen siyah noktaların verdiği görünüm herkes için can sıkıcı. Cildinizi ne kadar temiz tutarsanız tutun bazen bu noktalar çok inatçı olabiliyor. Son derece itici bir görünüm veren ve güzelliği gölgeleyen siyah noktalardan kurtulmak aslında çok zor değil. Pahalı işlemlere gerek kalmadan kolayca kurtulabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak

Siyah Noktalar İçin Kolay Çözümler

Limon ve Bal: Yarım limonun üzerine biraz bal damlatın ve masaj yaparak limonu siyah noktaların üzerinde sürün. Tüm yüzünüz içinde aynı işlemi uygulayabilirsiniz. 5 dk bekledikten sonra soğuk su ile cildinizi yıkayın.

Diş Macunu: Kullanılmamış bir diş fırçasının üzerine diş macunu sürün ve ıslatarak siyah noktaların bulunduğu bölgeyi hafifçe fırçalayın.

Elma Sirkesi ve Karbonat: Elma sirkesi ve biraz karbonat ile kabarcıklı bir karışım hazırlayın. Bu karışımı siyah noktaların üzerine masaj yaparak sürün.

Kil ve Elma Sirkesi: Kil, elma sirkesi ve biraz da su ekleyerek boza kıvamında bir karışım hazırlayın. Karışımı siyah noktaların üzerine sürün ve maske kuruyana kadar bekleyin. Sonrasında ılık su ile cildinizi yıkayın.

Sir Ağda: Güzellik salonlarının yüz için kullandığı sir ağdayı kısık ateşte eritin ve bal kıvamına geldiğinde siyah noktaların üzerine sürün. 1 dk bekledikten sonra ağdayı yavaşça çekin. Siyah noktaların kökleri ile birlikte ağdanın üzerinde kaldığını göreceksiniz.

Siyah noktalardan kurtulmak için bu tarifleri evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Cildinize uygun bir metod seçmeye özen gösterin.

 

Etiketler: ,