Son dönemlerde özellikle de hava sıcaklıklarının da önemli rol oynadığı siyah noktalar, yağlı cilde sahip olan kişilerde artış göstermektedir. Tabi ki siyah noktalar diğer cilt sorunlarına göre en hafif kalanlardandır ve çeşitli kolay yollar ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Özellikle burun bölgesinde ve alında meydana gelen siyah noktalarınızdan kurtulmak için bu tavsiyelere kulak vermelisiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak

Bal ve limon: Limonun yarısını kesip üzerine 3-4 damla bal damlatarak özellikle de siyah noktaların olduğu bölgelere sürün ve 5 dakika kadar bekleyerek soğuk su ile yıkayın.

Diş macunu: kullanmadığınız diş fırçanızın üzerine bir miktar diş macunu ekleyin ve siyah noktalarınız gidene kadar ovalayın. Daha sonra ılık su ile gözeneklerinizin temizlenmesini sağlayın.

Kil ve elma sirkesi: Bir miktar kozmetik kil ve elma sirkesini karıştırarak yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Elma sirkesi ve karbonat: siyah noktalar için uygulanan en yaygın yöntemlerden biri olan elma sirkesini karbonat ile birleştirin ve yüzünüze uygulayın. Biraz bekledikten sonra yıkayarak siyah noktalar üzerinde ne kadar etkili olduğunuzu gözlerinizle görebilirsiniz.

 

Etiketler: , ,