Ergenlikten itibaren başlayan ve daha sonrasında yetişkinlik yaşlarına kadar devam ederek geçmeyen sivilce izleri her yaştan insanın en çok şikâyet ettiği sorunlar arasında yer alıyor. Özellikle de estetiğin en büyük alanı olan yüzdeki sivilce izleri kişilerin hem psikolojisinin bozulmasına hem de öz güvenlerinin yok olmasına neden oluyor. Yüzündeki sivilcelerin rahatsızlık verdiğini düşünen kişiler sosyal hayattan da koparak yalnız kalmayı tercih ediyorlar.

sivilceler

Günümüzde estetiğin ilgilendiği en önemli konulardan biri olan sivilceler için profesyonel tedavi yöntemleri olduğu gibi evde yapılacak olan yöntemler de vardır. Tabi bunlara gerek kalınmaması için sivilce oluşmadan önce alınacak önlemler kişi için daha kolay bir korunma yoludur. Özellikle yağlı bir cilde sahip olan kişilerin ağır yemeklerden, abur cubur, çekirdek tarzı yiyeceklerden uzak durması gerekir.

Sivilce İzlerini Yok Etmek için Etkili Yöntemler

Bayanların sivilce izlerini yok etmede evde uyguladıkları çok pratik yöntemler vardır. Cilde olan faydaları sayılmakla bitmeyen limon sivilce izleri tedavisinde en etkili yollardan biridir. Her gün taze sıkılmış limon suyunu uygulayacağını sivilce yavaş yavaş yok olacaktır. Bunun yanı sıra cilt dostu olan bir diğer ürün ise baldır. Balı düzenli olarak sivilcelerinizde kullanmanız durumunda onları azaltıp izlerini yok edeceğinize emin olabilirsiniz.

 

Tags: ,