Göğüs ölçüleri konusunda şikayetleri olan veya da sarkma gibi deformitelerden şikayetçi olan bayanlarımız soluğu göğüs estetiğinde alıyor. Ameliyatla birlikte silikon taktıran ve göğüslerini sarkıklıktan ve deformiteden kurtararak daha dik ve formda göğüslere sahip olan kadınlar özgüvenini tekrardan kazanıyor diyebilirim.

göğüs estetiği

Silikon taktırmadan önce takılacak olan protezin seri numarasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Seri numarası olmayan protezlerin kullanımını kabul etmeyiniz. Seri numarası beraberinde protezin markası ve boyutu da çok önemlidir. Ayrıca takılan protezler ömür boyu kullanılabilir. Bu durumun aksi belirtildiğinde kafanızda bir soru işareti oluşması gerekir.

Silikon takıldıktan sonra nelere dikkat edilmeli?

Ameliyat yerinde ağrı, şişlik, kızarıklık, hassaslık gibi belirtilere dikkat edilmelidir. Çünkü bunlar tamamen enfeksiyon belirtisidir.

Bunun dışında doktorunuzun size önerdiği zamandan önce duş almamanız gerekmektedir. Duş alırken de sıcak sudan kaçınmanız gerekir. Ilık suyla duş almak hem sizi rahatlatacaktır hem de ameliyat bölgelerinizin gerginliğini azaltacaktır.

Eğer ameliyat yerlerinizde derinizin gerildiğinden şikayetçi iseniz ellerinizi yıkadıktan sonra nemlendirici kremi ameliyat yapılan kısımlara uygulayabilirsiniz.

 

Etiketler: , ,