Sigara insan hayatının şüphesiz en büyük düşmanıdır. Sigara içen bir insanın sağlığı yavaş yavaş çaktırmadan çöker. Ve başlarda hiçbir şeye zarar vermiyor sandığınız sigara sizi büyük hastalıklara mahkum edebilecek kadar tehlikelidir. Ülkemizde her yıl binlerce seminer yapılıyor ama henüz büyük bir yararı görülemedi. Çünkü insanlar artık tiryakisi ve sigarayı bırakmak imkansız geliyor.

Nasıl Bırakılabilir?

Sigarayı Bırakmanın Yolları

Sigarayı Bırakmanın Yolları

Bu yazımızda sigarayı bırakmanın yollarına değineceğiz. Bu yolları eksiksiz bir şekilde yaparsanız eğer inanın bırakabileceksiniz. Bırakmak zorunda olduğunuz hissiyatına artık varın ve böylece başlayın. Sigarayı bırakmak için nedenlerini araştırın ve en ciddi nedenlerini, sigaranın zararlarını bir kağıda yazın. İçtiğiniz şeyin nelere etki ettiğini görün.

Bir tarih belirleyin. Bu tarihe kadar bırakacağınıza inanın. Sizi sigara içmeye tetikleyecek şeylerden kaçının. Siz bunları biliyorsunuz. Bırakma sürecinde yaşayacağınız sıkıntıları bilin. Şiddet, stres ve kilo alma gibi sıkıntılar yaşayacaksınız. Kilolarınızı takmayın. Hayatınız düzene girdiğinde vermek için spor yapmaya başlayabilirsiniz. Çevrenize bu isteğinizi duyurun ve onların desteğini alın. Doktora da başvurarak destek isteyebilirsiniz.