2010 yılında çıkan kitaplarından bir tanesidir. Sayfa sayısı 405, baskı yılı 2010 ve yalnızca Türkçe olarak yayınlandı. İletişim yayınevinden çıkan kitabın yazarı, Şebnem İşgüzel’dir.

Kitabın Konusu

Şebnem İşgüzel: Sarmaşık

Şebnem İşgüzel: Sarmaşık

Yazar kitabında, dehşetli ve kocaman bir evren yaratmaya çalışıyor. Kitabı okuduğunuzda, o kocaman evrene giriyorsunuz ve kendinizi unutuyorsunuz. Kitap farklı konuları bir arada işlemiş ve bu konulardan kocaman bir evren oluşturmuş kendisine.

Hikaylerden bir tanesi, İstanbul’da geçiyor. Meşhur bir yazar ve bir ressam, bir doktorun muayenehanesinde tanışıyorlar. Tanıştıkları zaman anlıyorlar ki, akıllara durgunluk veren bir tesadüf onları bir araya getirmiş. Geçmişte yaşadıkları ve geçmişte kaldığını zannettikleri bütün sırları, bir anda ortaya çıkıyor.

İstanbul’da yaşayan ve pek tanınmayan bir ressam olan Ali Ferah, kitapları dünya çapında ünlü ve tüm kitapları yok satan bir yazar olan Salim Abidin bir muayenede karşılaşırlar. Bu karşılaşma ve sohbet sırasında, kendilerinin ve etrafındakilerin hayatı birdenbire altüst oluyor. Ali Ferah’ın kendi hayat hikayesini coşkulu bir şekilde anlatmasıyla, geçmişinde sakladığı sırlar bir bir ortaya çıkıyor.