Cildin gençliği için doğal maskeler her zaman işe yarar. Salatalık maskesi ile cildinizi yenileme işlemi sırasında özellikle cildin sıkılığı artar. Evinizde kolayca yapacağınız bu maske ile düzenli bir gerginliğe ulaşırsınız. Cildin nem dengesi de sağlanmış olur.

Salatalık maskesi nasıl hazırlanmalı ve uygulanmalı?

Salatalık maskesini yapacaksanız ilk olarak mevsiminde olan salatalıkları kullanmalısınız. Hormonlu olanlardan uzak durun. Salatalık maskesi ile cildi yenileme zahmetsiz bir maskedir. Maskeyi yapmadan önce cildinizi iyi bir şekilde temizleyin. Cildinizi buharla gözeneklerini açabilir maskenin daha hızlı nüfus etmesini sağlarsınız.

salatalik maskesi

Salatalığı ince olanlardan seçin ve püre haline getirin. Püre haline gelen salatalığın içerisine 1 çay kaşığı nemlendirici krem koyun. İyice karıştırın ve temiz cilde sürün. Yüzünüzde en fazla 10 dakika kadar bekletin. Maskeyi haftada bir rahatlıkla yapabilirsiniz. Sizlerin cildini besleyecek ve nemlendirecektir. Gözenekleriniz sıkılaşırken cildiniz daha genç görünecektir. Salatalık maskesini her cilt tipi uygulayabilir. Kalıcı etkisi olması için haftada bir düzenli olarak yapmanızı öneriliriz. Salatalığın mucizevi gücünü göreceksiniz.

 

Etiketler: , ,