Sağlıklı bir uyku için en öncelikli kriterlerden bir tanesi de cildin temiz ve pürüzsüz olmasıdır. Gerek sağlık açısından gerekse daha rahat bir uyku için cildin temizliğine dikkat etmelisiniz. Özellikle makyajlı geçen günün ardından cildinizi kaliteli temizleyici ürünlerle temizleyerek nefes almasını sağlayın.

sağlıklı uyanmak

sağlıklı uyanmak

Rahat bir uykunun aslında yatış pozisyonuyla da büyük bir ilişkisi bulunur. Yatışınızda özellikle omurganın ve vücudun zarar görmesini engelleyecek bir pozisyonda yatmalı ve omurganın şeklini korumaya çalışmalısınız.

Sağlıklı Uykunun Püf Noktaları

Rahat ve sağlıklı bir güne merhaba demek aslında birkaç basit detayda gizlidir. Her ne kadar yatış pozisyonu önem taşısa da başın rahat edeceği bir yastık bu uykunun derinliği açısından gereklidir.

uyku

uyku

Uzmanlar her ne kadar geceleri yemek yiyerek karnınızı doyurmayın diyorlarsa da aslında kişi aç yattığında biyolojik olarak rahat uyuyamaz fakat bu durumdan kasıt karı tıka basa doyurarak uyumak değildir. Uyku saatinden yaklaşık 1 saat önce elma, muz gibi hafif meyveler yenerek açlık bastırılabilir. Bu hem dengeli beslenme hem de rahat bir uyku için sağlıklıdır.