Günümüz insanları beslenme konusunda oldukça bilinçli. Özellikle dünya üzerinde ortaya çıkan obezite gibi ciddi bir sorun karşısında alınabilecek her türlü önlemleri alıyorlar. Bu alanda en besleyici ve sağlık getiren ürünlerden birisi de balık. Kırmızı et ve tavuk etine göre daha sağlıklı olan balık eti vücudun ihtiyacı olan oldukça geniş bir besin kaynağı.

omega 3 somon

Aynı zamanda balığın yağıda birçok noktada vücut için oldukça yapıcı etkilere sahip. Omega 3 olarak bilinen bu yağ beyin gelişimine direkt etki sağlıyor. Bunun yanı sıra kalp hastaları için ortaya çıkan birçok riske karşın oldukça yapıcı etkiler gösteriyor. Bu yağın sağladığı en önemli özelliklerden birisi ise zekâ kaynağı olması ve hafızayı canlı tutabilmesi.

Her Derde Deva

Her derde deva olan balık yağı fiziksel sağlığa etki ettiği gibi aynı zamanda zihinsel olarak insanı rahatlatıyor. Her türlü hüzün, depresyon ve stres karşısında bu yağ oldukça iyi geliyor. Uzamanlar tarafından da önerilen bu yağ sayesinde daha sağlıklı yaşamak ve bilinçli beslenmek mümkün.

 

Etiketler: ,