Su bize doğanın verdiği en muhteşem mucizelerden biri. Vücut sağlığı için en doğal besin kaynağı olan su, özellikler sabahları aç karnına içildiği zaman sağlığınız için küçük mucizeler gerçekleştiriyor. Su terapisi olarak adlandırılan bu tedavi yöntemi sabah aç karnına 4 bardak su içerek kendiniz için şahane bir iyilik yapabilirsiniz. İşte, sabahları aç karnına su içmenizi sağlayacak muhteşem sebepler:

  • Sabahları uyandığınızda aç karnına su içmek iştahı azaltıyor. Özellikle fazla kilolarınızdan kurtulmak için diyet yapıyorsanız bu sizin için harika bir destekleyici olabilir.
  • Sabah aç karnına içilen su metabolizmanın çalışma potansiyelini %90 arttırıyor. Hızlı metabolizma demek sağlıklı bir bünye demek. Bu nedenle metabolizmanızın hızlı çalışması da oldukça önemli.

    Sağlık için Sabah Uyanır Uyanmaz Su İçin!

    Sağlık için Sabah Uyanır Uyanmaz Su İçin!

  • Gece yatmadan da büyük bir bardak su içilmesi öneriliyor. Bu içtiğiniz su özellikle akşam yemeklerinde tuzu fazla kaçırdıysanız gece vücudunuzu nemli tutacaktır. Ayrıca uyurken yeni hücrelerin oluşmasını sağlayan su oksijenin de vücutta da akışını hızlandırır.
  • Sabahları su içmek aynı zamanda vücudunuzdaki tüm toksinlerin de dışarı atılmasını ve böbreklerinizin ve vücudunuzdaki diğer organların da temizlenmesini sağlıyor.