Eğitim denilince öncelikle aklımıza sağlık gelmelidir çünkü sağlık olmadan ne eğitim ne de bir birey olarak biz var olabiliriz. Peki sağlık konusunda yeteri kadar bilgili miyiz? yada bir anne baba olarak küçük yaşta çocuğumuzun gerektiği şekilde sağlığını koruyabiliyor muyuz? işte bu gibi soruların cevabını belki hepimizde merak ediyoruzdur.

sağlık

sağlık

En basitinden örnek verecek olursak bir anne çocuğunu dünyaya getirdiği andan itibaren üzerine titrer ona bir şey olacak diye belli yaşa kadar besler, yalnız bırakmaz, kış olur kışın devamlı sıkı giyindirir hasta olmasın diye adeta hazır olda durur. Evet bu saydığımız hareketler her annenin yapmasını gerektirir fakat abartılmalıdır ve her zaman sınır korunmalı çocuğun yaşıyla orantılı şekilde ebeveyne düşen görevler ve çocuğa düşen görevler paylaşılmalıdır. Tam da işte bu denge sağlanabildiği zaman çocuğun sağlık eğitimi başlar ve her şey daha kolay gerçekleşir.

sağlık eğitimi

sağlık eğitimi

Çocuk Üzerinde Aşırı Baskı Uygulamayın !

Her annenin  de aklına gelebileceği ve çocuğun küçük yaşta alışkanlık haline getireceği tuvalet eğitimini de sağlık eğitimi içerisinde değerlendirebiliriz. Netice de tuvalet eğitiminde de sağlık için gereken tüm detaylar çocuğa anne tarafında verilmeye çalışılır.