Uzun saçlı olmak birçok kadının hayalidir. Bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek içinse sabırlı ve bakımlı olmak şarttır. Her ne kadar reklamlarda, internet sitelerinde ve diğer sosyal medya araçlarında saç uzatmak adına sihirli formüller olduğu söylense de böyle bir şeyin yalnızca sağlıklı ve bakımlı saçlar ile mümkün olduğunun belirtmek gerekir.

uzun saç

uzun saç

Saç Uzatmak İçin Organik Ürünlerin ve Bakım Yapmanın Önemi

Saçlara şok etkisi yaratacak önce sıcak sonra soğuk suyla yıkama işlemi kan dolaşımını hızlandırdığı için saç diplerinin canlanmasını ve ölü hücrelerini temizlenmesini sağlayarak uzamasına katkıda bulunur.Saçlar haftada en fazla üç gün yıkanmalıdır. Saçın çok yıkanması bilindiğinin aksine saça zarar veren bir durumdur. Çünkü saçın sürekli suya ve kimyasal içerikleri olan şampuanlara ve saç kremlerine maruz kalması, saçın yapısını bozar ve kurumasına sebep olur.

uzun saç modeli

uzun saç modeli

 

Bu yüzden saçın daha az yıkanarak kendi yağıyla beslenmesine izin verilmelidir.En fazla 8 haftalık aralarla saçların kırıklarının aldırılması gerekir. Ayrıca saçta kullanılan boya, şampuan ve krem gibi ürünlerin organik olması saçların daha kolay ve sağlıklı uzamasını sağlar. Özellikle organik boyalar, saçları besler ve güçlendirir.Saçlara masaj yapmak ve saç diplerine badem yapı sürüp 45 dakika bekletmek de saçlarınd aha kolay uzamasına yardımcı olur.