Kusursuz bir makyajı belirleyen ilk durumlardan birisi gündüz ve gece makyajı olarak ikiye ayrılmasıdır.

Makyajınızı hangi saatler için yaptığınız kadar hangi mekana uygun yaptığınız da önemlidir.Bulunacağınız ortamın sosyal koşulları makyajın dozunu ve rengini belirleyen unsurdur.

koyu saça makyaj

koyu saça makyaj

Bu noktalar dışında saç rengine göre makyaj yapmak istiyorsanız cildinizin rengi kadar saçlarınızın da renginin makyaj üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Saç renginiz koyu ise yüzünüzün genelinde dudaklarınızı veya elmacık kemiklerinizi ortaya çıkartacak makyajlar uygulamalısınız.

Açık Saç Rengi ve Makyaj

Vurgulu doğal göz makyajları ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Koyu renk saçlar genelde makyaj konusunda sıkıntı yaşatmazlar. Kızıl saçlar da koyu renk saçlar kadar rahat makyaj uygulayabileceğiniz saçlardır.

sarı saça makyaj

Saçlarınız sarı veya açık renklerde ise göz renginizi de dikkate alarak makyaj yapmalısınız. Açık renkli saçlarda sadece saç rengine göre makyaj yapmak çoğu zaman işe yaramaz.

Daha bakımlı ve alımlı gözükmek istiyorsanız renk geçişlerini daha yumuşak uygulamalısınız. Kontrast renkler ile de yüzünüzü ve saçlarınızı ön plana aynı anda çıkartabilirsiniz.