Bir kadının en önemli varlıklarından biri olan saç, yüzyıllardır pek çok farklı modelde ve tarzda kesilerek, şekil verilerek ve renkten renge değişerek bayanların beğenisine sunulmuştur. Kadının feminen güzelliğini ön plana çıkaran saçlarının bakımını en iyi şekilde yapması gerekir. Aksi takdirde saçların dökülmesi ve azalması sorunları ile karşı karşıya kalınabilir.

Saç Bakımı

Saç Bakımı Önerileri

Saç bakımına başlamak ve saçlarınızı sağlığına kavuşturmak için öncelikle kırılan uçlarını kestirmelisiniz. İki ayda bir yapacağınız bu kesim ile saçlarınızın hafiflemesini ve daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacaksınız.

Bayanların saçlarına yaptığı en büyük kötülüklerden biri olan saç maşası ve düzleştirici kullanımı da en aza indirilmelidir. Saçlarınızı kırılmasına ve yanmasına neden olan bu aletleri hayatınızdan çıkararak saçlarınızın daha bakımlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayda bir doğal bir saç bakım maskesi olan zeytinyağını tüm saçınıza uygulayarak daha yumuşak ve canlı olması için bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutmak yerine doğal yollardan kurutabilirsiniz.

Saçlarınızın duştan sonra daha kolay taranması için kullandığınız şampuanın içine badem veya argan yağı koyabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler: ,