Spor insan hayatı için büyük önem taşıyor. Düzenli olarak spor yapan bir insanın sağlıklı olması neredeyse kesindir. Çünkü spora alışan bir vücut kendini sürekli geliştirir. Yıllar geçse de siz düzenli sporunuzun nimetlerini yersiniz. Daha az yorulur, daha çok hareket edebilirsiniz. Bu yaşlandığınızda da böyle devam eder.

sabah sporu

sabah sporu

Spor tabii ki günün her anında yapılabilir ama en önemlisi sabah sporudur. Sabah sporu adeta kahvaltı gibi önemlidir. Sabah kalktığınızda yapacağınız sporla günü daha enerjik ve daha güzel geçirebilirsiniz. Fakat sabah sporunun da bazı şartları vardır. Sabah sporu yaparken şunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşınız kaç olursa olsun kalbinizi zorlamayacak egzersizler seçin. Yürüyüş yapacaksanız eğer 30 dakikadan fazla yürümeyin. Sabah sporu yaptıktan sonra mutlaka kahvaltınızı edin.

spor yaparken dikkat

spor yaparken dikkat

Eğer aç kalırsanız vücudunuz gereken enerjiyi bir yerden sonra proteinlerden alır ve bu da sizin güçsüzleşmeniz demektir. Sporunuzu uyandıktan tam 15 dakika sonra yapın. Daha geç yapmanız halinde açlık ağır basar ve bu da sıkıntılara yol açar.