Dünya’da sanat merkezi olma yolunda hızla ilerleyen İstanbul 21 Şubat 2015 tarihinde dünyanın en büyük gösteri merkezlerinden biri olan Zorlu Center PSM’de William Shakespeare’in ünlü eseri Romeo & Juliet’i kendine has yorumuyla yeniden sahneye koyan ünlü İtalyan yapımcı David Zard’ın gözünden izlemeye hazırlanıyor. Gösteri 1 Mart 2015 tarihine kadar izlenebilecek.

 Zorlu Center PSM Romeo & Juliet

Aşkı En Güzel Anlatan Eserlerden Biri!

Ülkemizde bir dönem Adana Devlet Tiyatrosunca yapılan uyarlamada olduğu gibi basmakalıp biçimde oyun sergilenmiyor. David Zard bu eserde eseri yeniden epik biçimde yorumlamış ve aşkın imkânsızlığına, sahne sanatının, ışık, müzik gibi yan etkilerini derinleştirerek koymuş.

Aslında Romeo& Juliet hepimizin son derece iyi bildiği öykü. Sonunu, başını ezberlediğimiz bir masal. Ama öylesine güzel ki sonu böylesine bitse bile hepimiz yaşamlarımızda illa bir Romeo ya da Juliet istiyoruz. Çünkü bu aşk çok sahici, çok gerçek, çok insani.

İşte bu tiyatro eseri de bunu son derece güzel vurguluyor. Yapıta başka bir boyut kazandırıyor ve eser adeta görsel bir şölene dönüşüyor.

 

Etiketler: , ,