Tamamı ya da sadece uçları renkli olan saç modelleri, bu senenin saç modasının parlayan yıldızı oldu. Özellikle marjinal ve dikkat çekici bir görünüm seven kadınların tercih ettiği renkli saçlar, bu sene Dünya’nın en ünlü isimlerinden sokaktaki genç kızlara kadar birçok kadın tarafından kullanılıyor.

Renkli Saçlar

Renkli Saçlar

Saçlarda Sıradışı Renkler

Gri: Belki bu sene en çok konuşulan renk olan gri, cesur kadınların tercihi. Artık nine saçı olmaktan çıkan gri saç, özellikle beyaz tenli ve renkli gözlü kadınlara oldukça yakışan bir ton. Hem asil hem de çılgın bir tarzı olan gri saçı yapmak ise tam bir cesaret işi.

Pembe ve mor: Beyaz tenli kadınlara oldukça yakışan bu tonlar, özellikle saçların uçlarında çok iyi duruyor. Sıradan renklere göre dikkat çekici bu renk gri kadar çılgın bir tercih olmadığı için günlük yaşamda da rahatlıkla kullanılabilir. Renkli saç akımına yön veren Katy Perry ise, siyah saçlarının ucunda kullandığı mor renkler ve komple pembeye boyattığı saçlarıyla farklı görünüme sahip olmak isteyenler için ilham olabilir.

Renkli Saç Modası

Renkli Saç Modası

Mavi ve yeşil: İki renk de oldukça dikkat çekici ve cesaret isteyen tonlar. Ayrıca mavi ve yeşil tonları gri renkle harmanlayıp kullanmak da çok moda. Bu tarz saçlar çok dikkat çekici olduğu için özellikle beyaz tenli olan kişilerin yüzünü solgun gösterebilir. Bu yüzden her zaman özenli bir makyaj, şeftali ya da pembe tonlarında bir allık ve dikkat çekici renkte bir ruja ihtiyaç duyar.