R10 web master forumunu internet piyasasındaki hemen herkes bilir. R10 forumun her ne kadar alternatifleri varsada (iyinet, zoque, oxxi, donanım haber, ceviz vb.) Türkiye’de en çok konuşulan webmaster forumu olduğunu galiba herkes kabul ediyor.

İnternete dair web tasarımından seo’ya, uygulama yazmadan programlamaya, sosyal medya çalışmalarından reklam stillerine kadar akla her gelen işin hem alıcısı, hem de satıcısı bulunuyor. Durum böyle olunca arz talep yüksekliğinden zaman zaman aksilikler yaşanabiliyor forumda.

Sorunlar yaşanması normal değil mi diyeceksiniz, elbette normal ama belli bir çerçevede. R10 üyeliğim eskilere dayanır, ilk günden beri çok iş yaptım, forum sayesinde para kazandım da kazandırdımda. Ancak forumun sürekli hatalar veya başka sorunlar dolayısıyla problemler çıkarması bazen “yeter ama artık” dedirtiyor insana.

R10 Türkçe karakter sorunu

R10 Türkçe karakter sorunu

Dünden beri halletmem gereken işler için foruma giriş yapmam şart ancak sadece beklemekten başka çare yok. Foruma giriş yaptıktan sonra sürekli bir database hatası ile karşılaşıyorum.

Etraftan duydugum Türkiye’de son günlerde yaşanan sürekli elektirik kesintisi R10’nuda etkilemiş ama bu ne kadar mantıklı cevap,  bunu bilemedim. Elektrik kesintisi ile databese hatası arasındaki bağı kuramadım. R10 açılınca küçük bir Türkçe karakter sorunuda suan için benim karşılaştığım bir diğer problem.

Aslında ne dersem diyeyim suan sadece yazdıklarımla kalacağımı biliyorum. En azından aklımdan geçenleri sizlede paylaştım. Bana katılırmısınız, benim gibi düşünürmüşünüz bilmiyorum ama artık R10 yönetiminin güzel bir alt yapı ile yola devam etmesini canı gönülden diliyorum.