Birçok insanın düştüğü büyük ve etkili bir hatadır bu. İnsanlar enine boyuna düşünmeden bazı şeyler yaparlar. Bu yaptıkları şeyde onların yeni hayatıdır. Baştan her şey güzel görünse de vakit ilerledikçe bunun çok büyük bir hata olduğunu anlayacaklar. Bu yazımızda o hatalara değindik.

ego

ego

Dikkat Edin!

Birilerini etkilemek için farklı maskeler takmayın. Her kim olursa olsun sizi olduğunuz gibi tanısın. Olmayan özelliklerinizi var diye anlatmayın. Bu bir süre sonra başınıza bela olarak döner. Kötü karaktere sahip olduğunu bildiğiniz insanlarla dostluk kurmayın. Kötü olan insanlar elbet değişebilir ama bunu gözlemlerinizle anlayabilirsiniz. Kötü insanlar sizi de kötülüğe sürükler.

pişmanlık

pişmanlık

Bencillik sizi bitirecek bir hamledir. İyi bir kariyeriniz, işiniz olabilir ama bu sizi etkilemesin. Egonuzu kontrol edin. Egoistlik size sadece eksi yazar. İşler zorlaşır zorlaşmaz hemencecik vazgeçmeyin. Mücadele etmeyi öğrenin. İnsan mücadele ettiği kadar insandır, bunu sakın unutmayın. Detaylarla vaktinizi boşa harcamayın. Gerçeklerden kaçmayın, onlarla yaşayın. Bunları kendinize rehber edinirseniz sıkıntı yaşamazsınız.