Spor insan sağlığı açısından oldukça faydalı olan bir şey. Ancak doğru bir spor dalının uygulanması insanlara gerekli olan faydayı sağlayacaktır. Bu alanda en yapıcı sporlardan olan pilates son günlerde ciddi manda önem kazanmaya başladı. Akıllara ise bu sporun sağladığı faydalar geldi.

pilates

Pilates Ne İşe Yarar?

Pilates vücudun neredeyse hemen her yerini çalıştıran özellikle kemik ve kas sistemi üzerinde etkili olan bir spordur. Bu spor saye4sinde vücut daha dinç ve dik bir duruş sergileyebilir. Kas ağrıları olanlar, bel ağrısı yaşayanlar ve en önemlisi kambur gözükenler için oldukça olumlu sonuçların elde edilebileceği bu spor sayesinde sağlıklı bir bedene sahip olmak olanaklı.

Birbirinden farklı hareketlerin yapılması ile başlayan pilates içerisinde en önemli hareket noktası doğru nefes alıp verebilmek. İlk olarak yapılacak olan bu ayrıntı sonrasında uygulanan her hareketten vücut gerekli olan faydayı görecektir. Ancak bu sporun mutlaka profesyonel kişilerden alınması şart. Aksi takdirde dönüşü olmayan sakatlanmalar ve sağlık problemleri ortaya çıkabilir.

 

Etiketler: ,