Akıllı telefonların patlamaması için ilk olarak kendi önlemlerinizi etkili bir şekilde almanız gerekiyor. Bunu başarabilmenizin en etkili yöntemi ise telefonunuzu sürekli olarak orjinal şarj aletleri ile şarj etmeniz oluyor. Sahte ve yan sanayi olarak adlandırılan ürünler ile telefonlarınızı şarj ettiğiniz zaman telefonunuzun piline ciddi bir zarar vermiş olabilirsiniz. Geceleri telefonu şarj etmek aslında pil patlamalarına yol açıyor diyebiliriz. Geceleri telefonunuzu uyumadan önce kullanmak istiyorsanız ve şarj halindeyken telefonla görüşüyorsanız risk artacak demektir. Ayrıca uykuya daldıktan sonra telefonunuzu şarjda bırakırsanız pilin ısınarak alev alması kaçınılmaz olacaktır.

Geceleri Telefon Şarj Edilmeli mi?

Telefonunuzu illa geceleri şarj etmek istiyorsanız yastık altına veya yatak ile bazanın sıkıştığı bölgelere telefonunuzu bırakmayın. Şarj olurken ısınan piliniz bu tür yerlerde durduğu zaman daha fazla ısınmaya başlayabilir. Geceleri telefonu bırakabileceğiniz en ideal yerler mutfak tezgahı ya da seramik yüzeyler olacaktır. Piliniz bu tür yerlerde ısınsa bile hızlı bir şekilde tekrar kendisini soğutabilir.

akıllı telefon şarj

akıllı telefon şarj

Bu tür ufak tefek noktalara dikkat ederken ayrıca sokaklarda bulunan 1 TL gibi ufak ücretler ile çalışan hızlı şarj cihazlarından da uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bu tür cihazlar pilinizin ömrünü kısaltabilecek olan ve zarar verebilecek olan cihazlardır. Zaman içerisinde bu tür durumlara dikkat etmezseniz akıllı telefonlarınızın pilinin alev almasına yol açabilirsiniz. İstenmeyen durumların yaşanmasını engellemek istiyorsanız bu noktalara dikkat edebilirsiniz.