Profesyonel ve amatör tüm grafik tasarım işleriyle uğraşanların en fazla tercih ettiği program Adobe Photoshop programıdır. Photoshop kullanarak logo tasarımı ypamak insanların belirli bir birikimi sonrasında ortaya çıkar. Günümüzde firmalar daha çok vektörel yazılımlar tercih ederler. Zaman içerisinde vektörel mantığı giderek daha sık kullanılmaya başlamıştır. Sebepleri ise piksel kavramını daha net görsellere çevirebilmesidir.

Photoshop

Photoshop ise günümüzde logo tasarımı için tercih edilmesi dışında aynı zamanda internet sitelerinin tasarımı için de kullanılıyor. Grafiker oranları ülkemizde giderek artmaya başladığı için Photoshop kullanıcılarının sayısında da büyük bir artış yaşanıyor.

Photoshop Logo için Tasarıma Nasıl Hazırlanır?

logo tasarımı

Logonuzu tasarlamaya başlamadan önce hayal dünyanızın ve yaratıcılığınızın en üst seviyelere ulaştığı anı bekleyin. Kendiniz hazır hissettiğiniz zaman Photoshop’u açarak “P” tuşuna basarak Pen Tool aracını seçin. Ctrl+ N tuşlarına aynı anda basarak oluşturduğunuz sayfada önce tek bir noktaya tıklayıp sonra ikinci noktaya tıklayarak hat çekebilirsiniz.

Hazır kareler, çemberler ve dikdörtgenler arasından seçiminizi sol panel yardımıyla yapabilirsiniz. Taslağınızı seçtikten sonra gerisi sizin yaratıcılığınıza ve yeteneklerinize kalıyor. Örneğin bir firma için logo tasarımı yapmak istiyorsanız daha kurumsal düşünerek piyasadaki örneklere fikir alma açısından göz atabilirsiniz.

Tasarımınızı yaparken dikkat etmeniz gereken nokta ise bir çalışma yaparken elinizden geldiği kadar büyüteç ile yakınlaştırarak ve titiz şekilde çalışmak olmalıdır.

 

 

Etiketler: , ,