Dehşet verdiği kadar insanın tüm bedenini sarsan muazzam bir olay örgüsü… Her satırında cinayetin gizli yönlerine şahit olacaksınız. Aksiyon ve gerilim dolu yapraklarda gözlerinize inanamayacak ve hayretler içerisinde okumaya devam edeceksiniz. İnsanlığa sığmayan ve tüyler ürperten cinayeti sonuna kadar merak edeceksiniz. “Peter Pan Ölmeli” sizlere bambaşka bir dünya sunuyor.

Peter Pan Ölmeli

Her olayı bulmaca çözer gibi ele alan Dave Gurney bu seferde, polisin çözülmesi imkansız olarak anlattığı cinayeti çözebilecek mi? Çatallı bir yol ayrımında yer alan dedektif romanda muazzam karakterlere bürünüyor. Başarılı bir uyum içinde ele alınan “Peter Pan Ölmeli” okurlarına cinayetin her detayını anlatıyor. Varlıklı olan bir iş adamı en zor ve acı anında suikasta kurban gidiyor. Annesinin cenazesinde hiçbir şeyi gözü görmezken bu durum onu şaşkınlıklar içinde bırakıyor. Bu iş adamının suçlu bulunan karısı tutuklanarak ömür boyunca hapse mahkum ediliyor. John Verdon bu kez de başarısıyla okurlarını şaşırtmıyor.

Gizemli ve Akıl Almaz Bir Olay Örgüsü…

Bu kadının masum olduğuna inanan dedektif Hardwick bu esrarı çözebilecek tek kişinin dahi zekasından dolayı Dave Gurney olduğunu düşünür ve hiç vakit kaybetmeden bu dedektifin kapısını çalar. Bu suikastçının bulunduğu noktadan vurulmasını ancak Gurney ayarlayabilirdi. Gurney soruşturma için deliller toplamaya başlar fakat aksilikler bir türlü peşini bırakmaz.

Tehlikeli adamla baş etmenin yollarını arayan Gurney çok geçmeden bu adamla dalga geçen herkesin yok olduğunu fark eder.Her öldürdüğü adamda aynı şarkıyı mırıldanan bu çocuk görünümlü Peter Pan sihirbazı da andıran bir canidir. John Verdon’un sıra dışı bu hikayesi beklenmedik bir sona kavuşuyor.

Yazar: John Verdon
Kitap: Peter Pan Ölmeli
ISBN: 6054629640
Sayfa Sayısı: 528
Yayın Yılı: 2014

 

Etiketler: , ,